Po raz kolejny nasza szkoła otworzyła swoje podwoje dla przyszłych uczniów.

W sobotni lutowy poranek przybyli do niej wraz z rodzicami przyszli pierwszoklasiści i „zerówkowicze”, by przekonać się, że szkoła to nie tylko nauka, ale też wspaniała zabawa.
Goście zostali przywitani przez nauczycielki świetlicy szkolnej, które wręczyły dzieciom kolorowe kwiatki z logo szkoły. Po podzieleniu na grupy i przywitaniu przez Panią Dyrektor rozpoczęło się zwiedzanie sal, w których czekały na dzieci ciekawe zajęcia
Pierwszym etapem szkolnej wędrówki była sala zerówki, gdzie każde dziecko pod czujnym okiem nauczycieli mogło sprawdzić swoje umiejętności manualne i plastyczne tworząc biedronkę z kolorowego papieru. Kolejnym miejscem na trasie poznawania szkoły była świetlica szkolna. Tutaj dzieci mogły poszaleć w czasie zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Następnie przyszli uczniowie udali się do sali zwanej „Światem teatru”, gdzie mogli przenieść się w fantastyczny świat baśni. Tu nie zabrakło też możliwości autoprezentacji na scenie. Kolejnymi miejscami, jakie zwiedzili przyszli uczniowie były: „Świat informatyki”,gdzie mogli spróbować swoich sił w grach komputerowych i „Świat Zabawy”pełen bezpiecznych sprzętów do zabaw ruchowych. Nie mogło na trasie zwiedzania szkoły zabraknąć „Świata języka angielskiego” i „Świata artystycznego” ze śpiewem i tańcem oraz ćwiczeń w sali gimnastycznej. Na zakończenie „podróży” po szkole goście mogli obejrzeć ciekawe wystawki i ekspozycje prac naszych uczniów, podziwiać osiągnięcia sportowe w postaci licznych pucharów, medali i dyplomów oraz bogatą kolekcję zdjęć z różnych uroczystości szkolnych.
Zmęczone, ale szczęśliwe i pełne wrażeń dzieciaki docierały z rodzicami do biblioteki szkolnej, gdzie uczennice z klasy 7 wprowadzały je w „Świat Książek”
Na zakończenie Dnia Otwartego, każdy przedszkolak dostał w prezencie kolorowego balonika.

Do następnego spotkania we wrześniu!

Zapraszamy do galerii.

Pin It