Szanowni Państwo,

Drodzy Uczniowie!

Przedstawiamy harmonogram pracy szkolnej biblioteki od 22 marca do 23 kwietnia 2021 r.

Poniedziałek od godz. 8.00 do godz. 13.00

Środa od godz. 8.00 do godz. 13.00

Piątek od godz. 13.00 do godz. 17.00

Uczeń lub rodzic/prawny opiekun chcą wypożyczyć lekturę, książkę ze szkolnej biblioteki ma obowiązek:

1. dezynfekcji rąk przy wejściu do szkoły

2. zasłaniania ust i nosa maseczką lub/i przyłbicą na terenie szkoły

3. zachowania dystansu społecznego wynoszącego minimum 1, 5 metra.

Przypominamy, że lektury szkolne dostępne są także w formie elektronicznej na stronie lektury.gov.pl

Jeśli uczniem klasy trzeciej jesteś,

W zabawie plastycznej udział weź.

Nie są obce Ci książki, lubisz czytać je,

Jedną ręką kartkę białą A-4 chwyć,

Do drugiej zaś kredki kolorowe, farby włóż.

Potem uruchom wyobraźnię swą,

I przedstaw Przygodę swoją z …. Książką -

Może wypożyczyłeś ją z biblioteki,

Albo pod ręką masz ulubioną w domu,

Zrobiła wrażenie odlotowe na Tobie.

Więc nie zwlekaj i podejmij to wyzwanie!

Miejsce dostarczenia prac: BIBLIOTEKA SZKOLNA

Termin: DO DNIA 22 MARCA 2021R.

Opis pracy: IMIĘ I NAZWISKO, KLASA,

TYTUŁ WYKORZYSTANEJ KSIĄŻKI

Wasze prace będą dekoracją czytelni, a także można będzie je zobaczyć w wirtualnej bibliotece na stronie internetowej szkoły.

Cyfrowa biblioteka dla uczniów - audiobooki lektur i klasyki literatury

Audiobooki lektur i klasyki literatury, publikacje, artykuły z czasopism naukowych są już dostępne online oraz do pobrania i wykorzystania na komputerach i urządzeniach mobilnych. Cyfrowa biblioteka została otwarta w ramach Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
W ramach prac, realizując postulaty Ministerstwa Edukacji i Nauki, w cyfrowej Bibliotece Narodowej
polona.pl przygotowane zostały kolekcje tematyczne zawierające lektury, zarówno obowiązkowe jak i uzupełniające, znajdujące się w domenie publicznej. Kolekcje dostępne są pod poniższymi linkami:

Lektury szkolne. Część 1. Szkoły podstawowe
Lektury szkolne. Część 2. Szkoły ponadpodstawowe.

W obu kolekcjach znalazło się łącznie 212 publikacji, do których dostęp dla uczniów i nauczycieli jest darmowy i nie wymaga logowania w serwisie. Wszystkie publikacje dostępne są online oraz do pobrania i wykorzystania na komputerach i urządzeniach mobilnych. Lektury prezentowane w POLONIE mają warstwę tekstową pozwalającą na pełnotekstowe przeszukiwanie ich treści.

Polecamy!

Nauczyciele-bibliotekarze

Szanowni Państwo,

Drodzy Uczniowie!

Przedstawiamy harmonogram pracy szkolnej biblioteki do dnia 21 grudnia 2020 r.

Poniedziałek od godz. 9.00 do godz. 12.00

Środa od godz. 9.00 do godz. 12.00

Piątek od godz. 13.00 do godz. 16.00

Uczeń lub rodzic/prawny opiekun chcą wypożyczyć lekturę, książkę ze szkolnej biblioteki ma obowiązek:

1. dezynfekcji rąk przy wejściu do szkoły

2. zasłaniania ust i nosa maseczką lub/i przyłbicą na terenie szkoły

3. zachowania dystansu społecznego wynoszącego minimum 1, 5 metra.

Przypominamy, że lektury szkolne dostępne są także w formie elektronicznej na stronie lektury.gov.pl