20211215 110651Po powrocie do szkoły pamiętaj wrzucić tusz do paki, bo w schronisku ciągle pomocy potrzebują zwierzaki.

Zachęcamy uczniów do przyniesienia z domu zużytych tuszów z drukarek atramentowych i wrzucenia ich do przygotowanych kartonów. Zebrane w ten sposób odpady Organizator akcji „Tusz do paki” przekaże do recyklingu i zakupi karmę dla zwierząt w Schroniskach na terenie Polski.

W naszej placówce zostały umieszczone pojemniki na zużyte tusze do drukarek komputerowych, do których dzieci mogą wrzucać puste tusze zużyte w domu lub pracy rodziców (korytarz segment E, sale świetlicowe).

Celem akcji jest edukacja ekologiczna dzieci, a dzięki nim również dorosłych, w zakresie segregacji tuszów do drukarek-tzw. kartridży. Nie zbieramy laserowych tonerów. Ucząc się w domu ciągle możemy pomagać zwierzakom. Wystarczy, że pustego tuszu nie wyrzucisz do kosza. Wszelkie dodatkowe informacje są dostępne na stronie: https://tuszdopaki.pl/  

Łącznie zebraliśmy już 8 ton karmy i napełniliśmy 30 000 psich i kocich misek.

20211215 110655

Facebook Organizatora: https://www.facebook.com/biurotuszdopaki

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji,

klasa 8D wraz z opiekunem

 

 

 

 

Pin It