16 września 2022 r. klasy 7b i 8c uczestniczyły w dwóch wydarzeniach realizowanych w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki. Podczas spotkania pt. "W Ogrodach Nauki dziwne dźwięki słychać, czasem cichy hałas, czasem grzmiąca cisza" dowiedzieliśmy się jak mierzone jest natężenie dźwięku i sprawdziliśmy głośność wydawanego krzyku. Mieliśmy również przyjemność uczestniczenia w warsztatach pt. "Mikroorganizmy wokół nas" zorganizowanych w prawdziwym laboratorium. Dzięki znakomitym prowadzącym wspieranym przez grono studentek poznaliśmy wiele szczegółów ze świata, który nas otacza, a na które na co dzień nie zwraca się uwagi. Warsztaty zorganizowane zostały w znakomicie wyposażonych pomieszczeniach Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. W przerwie między dwoma wydarzeniami wspólnie udaliśmy się na pizzę.

Serdecznie dziękujemy organizatorom Lubelskiego Festiwalu Nauki za umożliwienie nam doświadczania świata z zupełnie innej perspektywy.

Zapraszamy do galerii zdjęć z naszego wyjścia.

Grażyna Zwolińska-Domań oraz Arkadiusz Majewski

Wychowawcy klas 7b i 8c

Pin It