Dzień Dziecka obchodziliśmy wyjątkowo radośnie. Uczniowie klas 1-3 mieli okazję doskonalenia swoich umiejętności z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, poznania tajników sztuki maskowania, ćwiczyli swoją sprawność oraz zapoznali się z rodzajami sprzętu wojskowego. Atrakcje te przygotowali uczniowie z Samorządu Uczniowskiego XIV Liceum Ogólnokształcącego.

Uczniowie klas 4-6 wzięli udział w obchodach II. Lubelskiego Dnia Integracji Dzieci i Młodzieży Wielu Kultur, który w tym roku odbywał się w Muszli Koncertowej im. Romualda Lipki w Ogrodzie Saskim. Nasi uczniowie zaprezentowali tam swoje umiejętności taneczne i wokalne, wzięli udział w grach i zabawach podwórkowych oraz animacjach i warsztatach plastycznych. Choreografię do wspólnego tańca będącego finałem tej imprezy oraz występ taneczny dziewcząt przygotowała Pani Agnieszka Bartkow-Lewandowska, warsztaty plastyczne współprowadził Pan Radosław Bułtowicz, animacje realizowała Pani Wioletta Ciupak, a występ naszych uczennic z Ukrainy przygotowały Panie Lilianna Kwiecińska - Urbaniak i Pani Maryna Zyma. https://eduintegracja.pl/

Uczniowie klas 7-8 rozegrali mecz piłki nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły wspierani dopingiem szkolnych cheerleaderek.

dzien dziecka szkola muszla koncertowa

 

Image by Prawny from Pixabay

Pin It