5.02.19 w klasie 2b i 3a gościliśmy Panią Ewę Dados,

dziennikarkę, inicjatorkę ogólnopolskiej akcji charytatywnej

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę organizowanej przez Radio Lublin, autorkę programów edukacyjno-poznawczych dla dzieci w radiu i telewizji.

Pani Ewa za swoją działalność na rzecz dzieci otrzymała Order Uśmiechu oraz Odznakę Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka.

Podczas spotkania pani Ewa Dados mówiła o akcjach, które organizowała w Lublinie, o swojej pracy w radiu, o spotkaniach czytelniczych z dziećmi.

Opowiadała o odbiorze Orderu Uśmiechu przyznawanego przez Międzynarodową Kapitułę Orderu Uśmiechu.

Pokazywała zdjęcia  z uroczystości. Dzieci oglądały order i jego miniaturkę, legitymację. Zadawały wiele pytań na temat pracy, zainteresowań oraz dalszych planów zaproszonego Gościa.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Na zakończenie uczniowie otrzymali ciepły list od naszego Gościa.