Z radością informujemy, że w XV Międzynarodowym Konkursie Informatycznym „Bóbr” uczeń kl. 8b Adam Ludwinowski został laureatem III miejsca w kategorii Junior. Wielkie brawa dla laureata!

Ucznia przygotowywał do konkursu p. Mateusz Stańczak.

Serdecznie gratulujemy!

Więcej o konkursie TUTAJ.

Poniżej zamieszczamy pamiątkowy dyplom jaki otrzymał nasz uczeń.

dyplom adam 1

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, którzy ukończyli 13 lat. Finał jest organizowany w ramach Ogólnopolskiego Zjazdu Szkół Herbertowskich. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi w październiku 2021 roku.

Konkursowi patronuje siostrzeniec poety Zbigniewa Herberta - dr hab. Rafał Żebrowski. Honorowym Przewodniczącym Jury jest prof. Jan Miodek. Honorowy patronat instytucjonalny nad konkursem obejmują co roku ważne instytucje państwowe, takie jak Dolnośląski Kurator Oświaty, Prezes Instytutu Pamięci Narodowej, Wojewoda  Dolnośląski, Dyrektor Zakładu Narodowego im. Ossolińskich.

Celem konkursu "Płynąć pod prąd" jest ocalić od zapomnienia historie ludzi nieznanych, zapomnianych bohaterów. Dzięki temu konkursowi uczniowie mają możliwość i motywację do udokumentowania życia przodków, a także przyjrzenia się swoim wartościom.

Temat pracy konkursowej jest następujący: Zbigniew Herbert w Przesłaniu Pana Cogito napisał o tych, którzy (...) płyną pod prąd (...) '', że są spadkobiercami (...) Gilgamesza, Hektora, Rolanda obrońców królestwa bez kresu i miasta popiołów (...). Przedstaw w dowolnej formie wypowiedzi pisemnej lub wiersza historię bohatera nieznanego szerokiemu gremium, osadzonego w konkretnej rzeczywistości historycznej, społecznej, który był wierny, podobnie jak Zbigniew Herbert, wartościom takim jak Honor, Ojczyzna, Prawda nawet za cenę utraty życia.

Zainteresowanych uczniów z naszej szkoły do wzięcia udziału w tym konkursie prosimy o zgłaszanie się do nauczycielek języka polskiego:

Więcej informacji o konkursie TUTAJ.

W Konkursie Literackim "Jan Paweł II – Papież Rodziny”, zorganizowanym przez Centrum Jana Pawła II w Lublinie w 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, w kategorii klas 4-8 uczestniczyły uczennice naszej szkoły:

Zuzanna Flis, kl. 7b

Nikola Załuska, kl. 6b

Patrycja Kotuła, kl. 4a

Oliwia Kowalczyk, kl. 4a

Jury konkursu literackiego przyznało wyróżnienie Zuzannie Flis za prozatorską formę „Niecodzienne spotkanie”.

Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się 13 grudnia br. w kościele parafialnym pw. Świętej Rodziny w Lublinie.

Do konkursu uczennice przygotowywała p. Liliana Kwiecińska-Urbaniak.

Gratulujemy!

Więcej o konkursie:

dyplom zuzi

Wyniki etapu szkolnego:

Naszą szkołę w II etapie Konkursu Wiedzy o Prawie reprezentować będą:

1. Jakub Jasionka, kl. 8a.

2. Wiktoria Łakota,kl. 8b.

3. Adam Ludwinowski,kl. 8b.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!

W piątek, 11 grudnia odbędzie się pierwszy etap Konkursu Wiedzy o Prawie. Celem konkursu jest świadomości prawnej i obywatelskiej uczniów, więc każdy może się sprawdzić jak dużo wie o prawie obowiązującym w naszym państwie. Konkurs jest skierowany przede wszystkim do uczniów klas VIII, jednak również młodsi uczniowie mogą spróbować swoich sił.

Konkurs Wiedzy o prawie obejmuje takie zagadnienia jak:

- Konstytucja RP i zasady ustrojowe RP

- Sejm i Senat

- Prezydent RP i Rada Ministrów RP

- Władza Sądownicza w Polsce

- Elementy prawa karnego

Konkurs odbędzie się w formie zdalnej na platformie MS Teams. Trzy osoby z najwyższym wynikiem będą reprezentować szkołę w drugim etapie.

Zachęcamy uczniów naszej szkoły do startu w konkursach przedmiotowych Lubelskiego Kuratora Oświaty. Zapisy u nauczycieli-przedmiotowców.

Szczegółowe informacje znajdują się TUTAJ.

Przekazujemy wzór zgody rodziców/opiekunów prawnych na udział w konkursach. Po wypełnieniu i podpisaniu przez rodziców/opiekunów prawnych należy zgody dostarczyć do wychowawcy klasy w nieprzekraczalnym terminie do dnia 9 października br.

Wzór zgody

Informujemy o możliwości odbioru nagród głównych i wyróżnień w rozstrzygniętych w trakcie pracy zdalnej konkursach:

- Szkolny Konkurs z Okazji Dnia Matematyki //Antoni Wiącek (5a) oraz Liliana Drzewiecka (6a), Julia Gajska (5b) i Franciszek Chwedeńczuk (7a);

- "Kuchenne Rewelacje" //Zuzanna i Filip Czubara oraz Klaudia Korzeniowska;

- "Wiosenne Objawienie" //Maciej Wartacz (6c);

- "P@lma" - Zdalny Konkurs Przedświąteczny //Antoni Wiącek (5a);

- "EkoRobot" - Miejski Konkurs Techniczno - Plastyczny dla Dzieci z Czechowskich Przedszkoli //Hanna Skolimowska, Aleksander Ferdynus, Martyna Zięba, Filip Nagengast, Robert Ostaszewski, Jakub Karwas.

Wymienione powyżej osoby lub ich rodzice będą miały możliwość odbioru nagród w czwartek 25 czerwca 2020 r. w godzinach 17.30-18.30 przed budynkiem szkoły od strony ul. Radzyńskiej. Jeżeli ktoś ze względów bezpieczeństwa nie zdecyduje się na odbiór nagrody we wskazanym terminie, zostanie ona przekazana razem z pozostałymi dyplomami za udział w powyższych konkursach po powrocie do tradycyjnej pracy stacjonarnej.

Podczas przekazywania nagród obowiązują sanitarne procedury bezpieczeństwa (osłona twarzy, rękawiczki oraz zachowanie dystansu społecznego).

Chcesz zostać Asem Ortografii? Przygotuj się do kolejnych eliminacji. Przypomnij sobie zasady pisowni, które będą sprawdzane podczas dyktanda. Przećwicz pisownię wyrazów.

Więcej o: As Ortografii