Z radością informujemy, że uczennice naszej szkoły: Zuzanna Flis z 7b, Karolina Zielińska z 7c i Milena Czech z 7d uzyskały stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego, które przyznawane jest najzdolniejszym uczniom Województwa Lubelskiego w ramach projektu "Lubelskie wspiera uzdolnionych 2020-2021".

Opiekunami dydaktycznymi uczennic wspierającymi je w realizacji indywidualnego planu rozwoju edukacyjnego są p. Violetta Sobczyk, p. Ewa Cydejko i p. Arkadiusz Majewski.

Serdeczne gratulacje!

Więcej informacji tutaj.

23 maja 2018 roku Laureaci Szkolnego Konkursu Recytatorskiego dla klas 1-3 wystąpili na dużej scenie w MDK na ul. Chrobrego

„Historyczne miejsca, historyczne postacie – 100 lat Niepodległej w Lublinie”

II Wojewódzki Interdyscyplinarny Konkurs Poświęcony Historii i Topografii Miasta Lublin „Historyczne miejsca, historyczne postacie – 100 lat Niepodległej w Lublinie” został zorganizowany pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty Pani Teresy Misiuk oraz Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 10 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie Pani Ewy Momot.

rok szkolny 2016/17

1. Agnieszka Zadora, język polski - op. p. Bożena Malec