Z okazji nadchodzącego Dnia Ziemi 2021 zapraszamy wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej nr 45 do udziału w konkursie pt. „Troska o Środowisko Przyrodnicze”. Uczestnik ma do wyboru jedno z dwóch zadań:

• Stworzenie plakatu w formie A3 promującego Dzień Ziemi. Jest to praca plastyczna.
  • Napisanie krótkiego wiersza, który będzie promował Dzień Ziemi oraz zachęcał do troski o nasze środowisko.

Dbanie o naszą przyrodę jest niewątpliwie ważne, bo dzięki niej możemy oddychać. Przyroda ma wpływ na warunki klimatyczne, a także dostarcza nam jedzenie i wodę. Niestety dalej są osoby, które zanieczyszczają naszą planetę np. wycinają lasy, wyrzucają śmieci gdzie popadnie, nie segregują ich oraz spalają wszystkie śmieci emitując tym samym do atmosfery szkodliwe substancje.

Niech inspiracją do wykonania prac będzie udostępniona poniżej prezentacja dotycząca obchodów Dnia Ziemi w różnych krajach.

Prace należy wysłać do dnia 23 kwietnia 2021 roku w formie zdjęcia lub skanu na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przekazać na platformie Microsoft Teams do nauczyciela geografii p. Szymona Pawłowicza. Przypominamy o konieczności podania swojego imię i nazwisko oraz klasy. Ogłoszenie wyników nastąpi 4 maja 2021 roku.

Organizator Konkursu:

p. Szymon Pawłowicz

nauczyciel geografii

Z radością informujemy, że w XXI Ogólnopolskim Festiwalu Herbertowskim w kategorii fotograficznej-szkoła podstawowa, laureatami I i II miejsca zostały uczennice naszej szkoły: Aniela Wolińska z kl. 7c i Zuzanna Czubara z kl. 7a.

Serdeczne gratulacje!

Tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Herbertowskiego odbyła się pod hasłem "Samotność w twórczości Zbigniewa Herberta".

WYNIKI

Poniżej przedstawiamy fotografie naszych uczennic.

Aniela Wolińska (kl. 7c) - pierwsze miejsce w kategorii fotograficznej

aniela1

Zuzanna Czubara (kl. 7a) drugie miejsce w kategorii fotograficznej (współpraca: Liliana Drzewiecka i Aleksandra Żelazowska kl. 7a)

zuzanna czubara1

zuzanna czubara2

Zachęcamy wszystkich uczniów szkoły podstawowej do udziału w konkursie promującym Narodowy Spis Powszechny 2021. Poniżej zamieszczamy opis konkursu.

-------------------------

Test wiedzy o Narodowym Spisie Powszechnym 2021 dla uczniów szkół podstawowych przygotowany przez Urząd Statystyczny w Lublinie

Uczniu rozwiąż test umieszczony na Formularzach Google pod adresem: https://forms.gle/1duoFSiHxPtdCvCe7

Odpowiedzi na pytania należy przesłać poprzez formularz Google do 10 maja 2021 r.

Celem konkursu jest:

• rozwijanie wiedzy i umiejętności z zakresu statystyki, statystyki publicznej i Narodowego Spisu Powszechnego 2021 wśród uczniów szkół podstawowych;
  • wzbudzenie zainteresowania statystyką publiczną, wśród uczniów.

Zwycięzcy konkursu otrzymają następujące nagrody:

Miejsca od 1 do 5  - smartwatch

Miejsca 6-10 – głośnik bluetooth

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

Regulamin konkursu jest dostępny na stronie Urzędu Statystycznego w Lublinie:

Osoba do kontaktu w sprawie konkursu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z przyjemnością informujemy o sukcesach naszych uczniów w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Laureatami konkursu z języka hiszpańskiego zostali Piotr FilusIgnacy Molas z kl. 8a oraz Adam Niestorowicz z kl. 8b, zaś finalistą z języka niemieckiego Stanisław Słowik z kl. 8a.

Uczniów do konkursów przygotowywały: p. Aleksandra Łoncka-Winiarczyk (język hiszpański) i p. Anna Flis-Skrzypek (język niemiecki).

Serdecznie gratulujemy!