Nieskategoryzowne Liczba pozycji: 12
Brudnopisy Liczba pozycji: 3
O szkole Liczba pozycji: 1
Szkoła Podstawowa nr 45 w Lublinie
Wartości Liczba pozycji: 0
Drogowskazem naszych działań jest uniwersalny i ponadczasowy system wartości zawarty w twórczości Patrona – Zbigniewa Herberta. Słowa Poety „Bądź wierny Idź”
z utworu „Przesłanie Pana Cogito” wyznaczają kierunek naszej pracy dydaktyczno--wychowawczej. Rozwijamy i kształtujemy takie postawy jak: wierność, uczciwość, prawość, przyjaźń, odpowiedzialność, wolność, i pokazujemy, jak je przenieść w przyszłość – w środowisku, regionie, kraju, świecie.
Misja, wizja i cele Liczba pozycji: 3
Godło i inne symbole Liczba pozycji: 4
Szkolne zwyczaje Liczba pozycji: 14
Charakter szkoły, jakość jej pracy i atmosferę tworzy wiele czynników, m. in. stałe uroczystości, święta czy akcje.
Do imprez, które wpisały się w tradycję naszej szkoły należą:
Historia i tradycje Liczba pozycji: 0
Szkoła Podstawowa nr 45 w Lublinie rozpoczęła swoją działalność 1 września 1987 roku. Było to duże wydarzenie dla mieszkańców osiedla im. Karola Lipińskiego, a także całego Czechowa, gdyż placówka ta w sposób odczuwalny rozwiązywała problemy nauczania w tej części miasta, odciążając przepełnione szkoły nr 5, 18 i 34. Mieszkańcy osiedla długo jednak czekali, zanim w murach szkoły rozległ się pierwszy dzwonek. Powstała ona bowiem dopiero po 9 latach od momentu zasiedlenia pierwszych bloków, a dzieci do tej pory musiały dojeżdżać do szkół położonych w różnych częściach miasta.
O budowę szkoły podstawowej właśnie na tym osiedlu zabiegał Społeczny Komitet Budowy Szkoły, na czele którego stał p. Paweł Longwic. Działania komitetu wspierali zainteresowani rodzice. Zaprojektowany gmach szkoły miał się składać z 3 segmentów dydaktycznych (z 35 salami lekcyjnymi), 1 administracyjnego i sali gimnastycznej.
W sprawie budowy szkoły zawarto w dniu 28 sierpnia 1984 r. umowę między inwestorem Inwestprojektem a wykonawcą - Lubelskim Przedsiębiorstwem Budowlanym, które zobowiązało się zakończyć prace do 31 lipca 1987 roku. Okazało się jednak, że dotrzymanie planowanego terminu nie będzie takie proste, jako że już w trakcie budowy dokonywano zmian w dokumentacji, głównie w związku z nową normą cieplną budynków. Zmiany te spowodowały spiętrzenie prac. Wystąpiły również trudności w pozyskiwaniu materiałów budowlanych oraz z odpowiednim wyposażeniem szkoły w niezbędny sprzęt i urządzenia.
Kiedy pod koniec sierpnia okazało się, że oddanie szkoły w dniu 1 września 1987 r. jest nierealne, dyrektor szkoły p. Zofia Rudzińska-Kasperek zwróciła się do rodziców i starszych uczniów z prośbą o pomoc przy pracach gospodarczych. Od 25 sierpnia rodzice gremialnie stawili się do pracy, poświęcając swój wolny czas. Dzięki ich ofiarności, a także dzięki wielkiemu zaangażowaniu nauczycieli, w dniu 1 września p. Dyrektor mogła uroczyście powitać w nowej szkole uczniów i rodziców, inaugurując rok szkolny 1987/88.
Niestety, 2 września nie zadzwonił dzwonek zwołujący uczniów na lekcje. Stało się tak za sprawą wojewódzkiego inspektora sanitarnego, który zamknął placówkę, gdyż nie spełniała wymogów bezpieczeństwa, zarówno w stosunku do uczniów, jak i pracowników. Brakowało mebli, specjalistycznych urządzeń, nie działała kuchnia, a na terenie szkoły i wokół niej trwały jeszcze prace wykończeniowe. Nie oznaczało to jednak, że uczniowie nadal mają wakacje. Wraz z nauczycielami i rodzicami kontynuowali prace porządkowe, aby usunąć wszelkie nieprawidłowości.
I tym sposobem 7 września 1987 roku 1303 uczniów i 82 nauczycieli rozpoczęło zajęcia w nowej szkole.
Nauczyciele i kierownicy Liczba pozycji: 1
Szkoła jest taką, jacy są jej nauczyciele. Na kartach ponad już trzydziestoletniej historii naszej szkoły zapisało się wielu wspaniałych pedagogów. Niektórzy w progi szkoły zawitali na chwilę, inni wypełniali jej dzień codzienny przez wszystkie swoje nauczycielskie dni.
Wspomnienia Liczba pozycji: 2
Czekamy na Twoje wspomnienie - dawnej uczennicy, dawnego ucznia, nauczyciela, pracownika naszej szkoły. O szkolnych przeżyciach, o ciekawych doświadczeniach, o wszystkim, co na długo utkwiło w Twojej pamięci, czym chcesz się podzielić, co chcesz utrwalić, ocalić od zapomnienia. Materiały można przekazać pocztą lub osobiście do sekretariatu szkoły oraz przesłać pocztą elektroniczną. Zapraszamy.
Patron szkoły Liczba pozycji: 0
Zbigniew Bolesław Ryszard Herbert (ur. 29 października 1924 we Lwowie, zm. 28 lipca 1998 w Warszawie) – polski poeta, eseista, dramaturg, twórca słynnego cyklu poetyckiego „Pan Cogito”, autor słuchowisk; kawaler Orderu Orła Białego. Z wykształcenia ekonomista, prawnik i filozof. Laureat ponad dwudziestu nagród literackich. Od końca lat 60. XX w. był jednym z najpoważniejszych pretendentów do Literackiej Nagrody Nobla. Jego książki zostały przetłumaczone na 38 języków.
Życie i dzieło Liczba pozycji: 3
Zapoznaj się z krótką biografią patrona naszej szkoły - Zbigniewa Herberta, przejrzyj kalendarium życia i twórczości, zobacz zestawienie dzieł pisarza.
W tym dziale gromadzimy materiały, dla wszystkich, którzy chcą bliżej poznać życie, działalność i twórczość Zbigniewa Herberta. Jeśli chcesz szybko poznać sylwetkę naszego patrona, zajrzyj do działu W skrócie
Twórczość Liczba pozycji: 4
Fragmenty utworów Zbigniewa Herberta.
Organy i kadra Szkoły Liczba pozycji: 0
Przedstawiamy skład i informacje o organach władz szkoły - Dyrekcji Szkoły, Radzie Pedagogicznej, Radzie Rodziców i Samorządzie Uczniowskim oraz o kadrze naszej Szkoły. Wewnątrzszkolne przepisy regulujące zadania i uprawnienia organów władz szkoły oraz tryb działania znajdują się w dziale Biuletyn Informacji Publicznej.
Dyrekcja Szkoly Liczba pozycji: 1
Szkołą zarządza dyrektor, a w przypadku jego nieobecności wicedyrektor Szkoły. Do jego zadań należy planowanie, organizowanie, kierowanie i nadzorowanie pracy szkoły.
W tym dziale przedstawiamy dyrekcję naszej szkoły. Dowiesz się tutaj między innymi, na czym polega władza dyrektora szkoły, czym się dyrektor szkoły zajmuje, jakie sprawy załatwia,
Rada Rodziców Liczba pozycji: 4
W szkole działa Rada Rodziców, która wspiera działalność statutową szkoły. W tym dziale znajdziesz informacje o składzie osobowym Rady Rodziców i rad oddziałowych, plany zamierzeń, sprawozdania oraz inne informacje.
Kadra Szkoły Liczba pozycji: 50
Kadra naszej Szkoły liczy 69 osób, w tym 49 nauczycieli i 20 pracowników pionu administracyjnego i obsługi. Zapraszamy do zapoznania się z naszym gronem nauczycielskim i zespołem administracyjnym.
Organizacja Liczba pozycji: 0
W tym dziale prezentowane są informacje o strukturze organizacyjnej i zasobach szkoły: organach Szkoły, obiektach, pracowniach i gabinetach, kadrze Szkoły, klasach, kołach, klubach, zespołach i innych ogniwach organizacji Szkoły.
Obiekty, pracownie, gabinety Liczba pozycji: 4
Szkoła mieści się w w pięciu budynkach. Szkoła jest urządzona estetycznie, w klasach wymieniono już meble, systematycznie unowocześniane jest wyposażenie w pomoce dydaktyczne. W artykułach tego działu przedstawiamy, czym szkoła dysponuje.
Obiekty szkolne Liczba pozycji: 1
Klasy i pracownie Liczba pozycji: 25
Biblioteka Liczba pozycji: 3
Biblioteka poleca Liczba pozycji: 1
Świetlica szkolna Liczba pozycji: 1
Gabinety Liczba pozycji: 2
Oddziały i klasy Liczba pozycji: 1
Każdego roku w szkole tworzone są 2-3 nowe klasy pierwsze. Każdego roku z uczniów klas trzecich tworzone są nowe klasy czwarte. Każdego roku szkołę opuszczają 3-4 klasy siódme. W tym dziale przedstawiamy nasze klasy, a także informacje na temat możliwości i warunków uczęszczania do klas oraz klas sportowych.
Oddział zerowy Liczba pozycji: 3
Edukacja wczesnoszkolna Liczba pozycji: 1
Opis kategorii</p
Klasy IV-VII Liczba pozycji: 1
Klasy sportowe Liczba pozycji: 1
Koła i zespoły Liczba pozycji: 6
A po lekcjach… Każdy, kto chce, znajdzie propozycję dla siebie. Można uczęszczać na zajęcia do szkolnej świetlicy. Każdy może też wstąpić do wybranych kół i zespołów rozwijających zainteresowania. Klasy urządzają swoje imprezy – wycieczki, dzień chłopaka, andrzejki, zabawy karnawałowe.
Szkolne Zespoły Przedmiotowe Liczba pozycji: 3
Wymagania edukacyjne, ocenianie i klasyfikacja Liczba pozycji: 0
Czego i jak uczymy się w szkole? Jakie obowiązują w naszej szkole zasady i kryteria oceniania zachowania? Jak oceniana jest aktywność na zajęciach lekcyjnych oraz osiągnięcia edukacyjne? Jakie wymagania trzeba spełnić na poszczególne oceny z obowiązkowych zajęć edukacyjnych? Jak przebiega środroczna i końcoworoczna klasyfikacja uczniów? Jakie podręczniki obowiązują w szkole?
Wymagania edukacyjne Liczba pozycji: 6
W tym dziele znajdują się informacje o szczegółowych wymaganiach edukacyjnych w każdej klasie i z każdego przedmiotu.
Ocena z zachowania Liczba pozycji: 7
W tym dziale prezentujemy obowiązujące w naszej szkole ogólne zasady oceny zachowania dotyczące wszystkich uczniów oraz wymagania na poszczególne oceny stosowane w klasach IV-VII. Szczegółowe zasady oceniania zachowania reguluje uchwalony przez Radę Pedagogiczną Wewnątrzszkolny System Oceniania.
Ocenianie i klasyfikacja Liczba pozycji: 5
W tym dziale znajdują się omówienia obowiązujących w szkole ogólnych zasad oceniania i klasyfikacji. Szczegółowe zasady oceniania reguluje uchwalony przez Radę Pedagogiczną Wewnątrzszkolny System Oceniania.
Podręczniki Liczba pozycji: 3
Przedstawiamy w tym dziale wykazy obowiązujących w szkole zestawów podręczników i zeszytów ćwiczeń dla każdej klasy.
Wyposażenie uczniów Liczba pozycji: 3
Nauka i udział w różnych przedsięwzięciach szkoły wymaga odpowiedniego wyposażenia. Przedstawiamy tutaj propozycje „wyprawek” ucznia na różne okazje - wyposażenia ucznia klas 1-3, ucznia klas 4-7, wyprawki, gdy dziecko jedzie na wycieczkę, na zieloną szkołę, na zawody sportowe, itp.
START Liczba pozycji: 0
Dział poświęcony działalności Szkoły: programom działania, wymaganiom szkolnym, realizowanym projektom, konkursom, turniejom, imprezom, wydarzeniom i uroczystościom szkolnym oraz sukcesom i osiągnięciom uczniów i kadry Szkoły, a także formom pomocy psychologiczno-pedagogicznej, edukacyjnej i materialnej.
Wydarzenia Liczba pozycji: 1
Nasz szkolny rok, jak wszędzie, rozpoczyna się około 1 września. Najmłodsi uczniowie przychodzą do szkoły z tytami pełnymi słodyczy, by przeżyć pierwszy dzień szkolny. A gdy już zaczniemy, to nasze szkolne życie wypełniane nie tylko nauką, ale również spotkaniami, imprezami organizowanymi w klasach i w całej szkole.
Imprezy i uroczystości Liczba pozycji: 15
Nasz szkolny rok rozpoczyna się około 1 września. Najmłodsi uczniowie przychodzą do szkoły z tytami pełnymi słodyczy, by przeżyć pierwszy dzień szkolny. A gdy już zaczniemy, to nasze szkolne życie wypełniane nie tylko nauką, ale również spotkaniami, imprezami organizowanymi w klasach i w całej szkole.
Konkursy, turnieje Liczba pozycji: 25
Przedmiotowe Liczba pozycji: 7
Sportowe Liczba pozycji: 6
Artystyczne Liczba pozycji: 3
Społeczne i inne Liczba pozycji: 1
As Ortografii Liczba pozycji: 1
Chcesz zostać Asem Ortografii? Przygotuj się do kolejnych eliminacji. Przypomnij sobie zasady pisowni, które będą sprawdzane podczas dyktanda. Przećwicz pisownię wyrazów.
Zamierzenia Liczba pozycji: 0
Zapraszamy do zapoznania się z realizowanymi w szkole programami i projektami - planem rozwoju Szkoły, programem wychowawczym, planami pracy Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców, Samorządu Uczniowskiego. W tym dziale znajdują się również aktualne plany lekcji, plany zajęć pozalekcyjnych i zajęć świetlicowych, a także informacje o wywiadówkach, konferencjach i innych spotkaniach.
Programy i projekty Liczba pozycji: 5
Poniżej znajduje się lista programów i projektów realizowanych w szkole. Odszukaj interesujący Cię program lub projekt i kliknij odnośnik, aby się z nim zapoznać.
Zebrania Liczba pozycji: 0
W tym dziale znajduje się lista komunikatów o planowanych i przeprowadzonych spotkaniach, konferencjach, wywiadówkach. Kliknij wybrany odnośnik, aby zobaczyć interesujące Cię informacje.
Uczniowie Liczba pozycji: 0
Aktualności uczniowskie Liczba pozycji: 336
Koła zainteresowań Liczba pozycji: 1
W naszej szkole działa wiele kół zainteresowań m.in.:
- historyczne
- matematyczne
- językowe (polski, angielski, hiszpański, włoski)
- biologiczne
- przyrodniczo-ekologiczne
- fizyczne
- chemiczne
- plastyczne
- informatyczne
- wokalne
Samorząd Uczniowski Liczba pozycji: 4
Wszyscy uczniowie szkoły tworzą Samorząd Uczniowski. Poniżej znajduje się lista odnośników do materiałów przedstawiających skład Zarządu Samorządu uczniowskiego, sekcji Samorządu, plany zamierzeń, komunikaty i inne informacje.
Poradnik ucznia Liczba pozycji: 3
Sukcesy i osiągnięcia Liczba pozycji: 6
Zajęcia pozalekcyjne Liczba pozycji: 4
W tym dziale znajduje się lista planów zajęć pozalekcyjnych i świetlicowych organizowanych w szkole. Kliknij wybrany odnośnik, aby zobaczyć interesujące Cię plany zajęć.
Informatyka Liczba pozycji: 25
Doradztwo zawodowe Liczba pozycji: 14
Świetlica Liczba pozycji: 18
Rodzice Liczba pozycji: 0
Komunikaty dla Rodziców Liczba pozycji: 15
Opieka nad dzieckiem Liczba pozycji: 1
Świetlica szkolna zapewnia dzieciom zajęcia wychowawczo-opiekuńcze przed lekcjami i po lekcjach (od 6:30 do 17:00).
Organizuje ciekawe zajęcia literackie, plastyczne, muzyczne i taneczno-ruchowe.
Pomoc materialna Liczba pozycji: 1
Pomoc psychopedagogiczna Liczba pozycji: 22
Poradniki dla rodziców Liczba pozycji: 5
Sojusznicy Liczba pozycji: 1
Dział, w którym gromadzone będą informacje o ośrodkach, instytucjach i organizacjach wspomagających Szkołę, uczniów, rodziny i rodziców oraz nauczycieli.