W czwartek 9 czerwca 2022 wzięliśmy udział w obchodach Lubelskiego Dnia Integracji Dzieci i Młodzieży Wielu Kultur. Wydarzenie miało na celu integrację międzyszkolną ze szczególnym uwzględnieniem wsparcia dzieci z Ukrainy, które w ostatnim czasie dołączyły do naszych szkół. Było dużo dobrej zabawy. Nasza szkoła była reprezentowana na scenie przez zdolne i chętne do dzielenia się swoim talentem dzieci. Punktem kulminacyjnym tego wydarzenia był wspólny taniec układu przygotowanego przez Panią Agnieszkę Bartkow-Lewandowską oraz tradycyjnej Belgijki. Wzięliśmy udział w warsztatach plastycznych, grach podwórkowych, konkursie żonglerki piłkarskiej, a na koniec korowodem przeszliśmy w rytm marsza granego przez orkiestrę dętą na Stare Miasto. Na Placu Po Farze ustawiliśmy wspólnie serce w barwach narodowych Polski i Ukrainy. Serdecznie dziękujemy za udział w tym wydarzeniu wszystkim uczniom, opiekunom, a Dyrekcji Szkoły za przychylność i wsparcie.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Udostępniamy również opis całego wydarzenia począwszy od jego przygotowanie poprzez sam przebieg. https://moje.zpe.gov.pl/dolacz/38950000

Pin It