7 czerwca 2022 roku chętni uczniowie klas 6b, 7c, 8b i 8c wzięli udział w wycieczce integracyjnej w Góry Świętokrzyskie. Pierwszym punktem programu była wizyta w Zamku Krzyżtopór, gdzie wysłuchaliśmy ciekawej opowieści o białej damie, która krąży w w murach tego zamku. Mieliśmy nawet okazję ją spotkać. Najważniejszym punktem programu było natomiast wejście na Górę Święty Krzyż i wizyta w Bazylice, w której przechowywane są relikwie z drzewa, na którym został ukrzyżowany Jezus. Nasza wycieczka została pobłogosławiona krzyżem z relikwiami. Po zejściu z góry udaliśmy się na obiad, a następnie do średniowiecznej osady znajdującej się w Hucie Szklanej. Tam nasi uczniowie mieli okazję podziwiać warsztat pracy kowala, zielarki, szewca i reprezentantów innych zapomnianych zawodów. Wzięliśmy również udział w zabawie terenowej przygotowanej we wspomnianej osadzie. Wracając autokarem do Lublina udało nam się również odwiedzić restaurację McDonald i mimo ograniczeń czasowych udało nam się wrócić punktualnie i znakomitych humorach pod szkołę. Wycieczkę wszyscy zgodnie uznali za wyjątkowo udaną. Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy tego dnia wsparli nauczycieli w sprawowaniu opieki podczas naszego wyjazdu.

Zapraszamy do galerii zdjęć z tej wycieczki.

Pin It