Z radością i satysfakcją informujemy, że nasi uczniowie, w uznaniu za szczególne osiągnięcia artystyczne i dydaktyczne, zostali wyróżnieni przez Prezydenta Miasta Lublin.

Stypendystami Pana Prezydenta Krzysztofa Żuka w roku szkolnym 2020/2021 zostali:

1. Piotr Filus z kl. 8a

2. Ignacy Molas z kl. 8a

3. Adam Niestorowicz z kl. 8b

4. Zuzanna Czubara z kl. 7a

oraz Dyplomem Pana Prezydenta Krzysztofa Żuka została uhonorowana Aniela Wolińska z kl. 7c

Serdecznie gratulujemy!

dyplomy prezydenta 20 21

Niezmiernie miło nam poinformować, iż Tosia NowakOla Ferdynus otrzymały wyróżnienia w XIII  Międzyszkolnym Konkursie Poetyckim "Wiersz dla Taty" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 44 w Lublinie

Uczniowie swoje konkursowe wiersze stworzyli podczas zajęć świetlicowych w naszej szkole.

Gratulujemy poetyckiego talentu naszym uczniom !

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie na projekt historyczny pt. "Póki nie jest za późno" zorganizowanym przez Centralne Muzeum Jeńców Wojennych. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać projekt historyczny dotyczący wydarzeń, miejsc a także losów świadków historii bezpośrednio związanymi z tymi miejscami, których losy dotąd nie zostały udokumentowane w trwały sposób. Prace miały dotyczyć tematyki konfliktów zbrojnych na terenie Polski w XX wieku. Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział 4 grupy uczniów:

- Milena Czech, Zuzanna Czubara i Filip Czubara nagrali film pt. "Uczniowie Szkoły Zamoyskiego żołnierzami Niepodległej". Ich praca została oceniona na 167.5 punktów i zajęła bardzo wysokie 11 miejsce na 98 możliwych, przy czym trzeba dodać, że nasi uczniowie rywalizowali z konkurentami ze szkół ponadpodstawowych.

- Michał Andrzejak i Piotr Andrzejak nagrali audycję radiową pt. "Wojna w Derle w oczach dziecka", która była wywiadem z naocznym świadkiem wydarzeń II wojny światowej. Praca została oceniona na 137 punktów.

- Małgorzata Rusinek i Wiktoria Łakota wykonały prezentację multimedialną pt. "Lubelszczyzna - dzieje podczas II wojny światowej", w której zostały przedstawiona historia Włodawy i jej okolic oraz Zamojszczyzny w czasie II wojny światowej. Praca została oceniona na 129,5 punktów.

- Antoni Sokołowski wykonał prezentację multimedialną pt. "Historia mojego prapradziadka", która opowiadała o losach prapradziadka Antoniego w czasie II wojny światowej. Praca została oceniona na 114 punktów.

Gratulujemy naszym uczniom osiągnięcia wysokich wyników!

Szkolni koordynatorzy projektu: p. Robert Struski, p. Jan Kurowiak

Zuzanna Czubara z klasy 7a otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Krajach Hiszpańskojęzycznych. Uczestnicy wykonali prezentacje dotyczące Hiszpanii oraz wzięli udział w quizie z wykorzystaniem aplikacji Kahoot. Do konkursu uczennicę przygotowała Pani Aleksandra Łoncka-Winiarczyk.

Gratulujemy sukcesu!