Dzięki uprzejmości p. Jarosława Kowalczuka, Prezesa Polsko-Ukraińskiego Centrum Kulturalno-Edukacyjnego im. T.O. Sosnowskiego w mieście Równem, Nasza Szkoła nawiązała współpracę z Rówieńskim Gimnazjum Humanistycznym. W związku z bieżącą sytuacją pandemiczną – Covid 19, możliwości współdziałania obu szkół oparte są na wykorzystaniu nowych technologii informacyjnych.

W działaniach uczniów i ich opiekunów będą uwzględnione:

- miasta Równe i Lublin w kontekstach historycznym, współczesnym, kulturalnym,

- zaprezentowanie własnej szkoły,

- wymiana pomysłów edukacyjnych,

- popularyzacja języków: ukraińskiego i polskiego w aspekcie fonetyczno-leksykalnym,

- nawiązanie koleżeńskich i przyjacielskich relacji przez dzieci oraz młodzież,

- formy: e-listy, prezentacje multimedialne, plakaty, gazetki, fotografie, filmy.

Informacje o Rówieńskim Gimnazjum Humanistycznym w mieście Równe znajdują się na stronie szkoły: http://rgg.rv.ua .

Koordynator projektu: Liliana Kwiecińska

Współorganizator: Magdalena Kukier

 

„Cieszymy się ze współpracy z Rówieńskim Gimnazjum Humanistycznym, ponieważ dzięki temu zaistnieje integracja między dziećmi z innych państw i miejmy nadzieję, nawiążą się ciekawe znajomości i trwałe przyjaźnie”

Szymon, lat 11

 logo szkoly partnerskiej

Pin It